Pobierz poradnikWiedza, która zwiększa sprzedaż - Twój przewodnik po skutecznym e-learningu

Firmy pomagają zdobyć wiedzę

Nowiny, nr 90(19 032)/12.05.2015

Współpraca uczelni ze środowiskiem biznesowym ułatwia młodym zdobycie kompleksowego wykształcenia.

Młodzi często nie radzą sobie na rynku pracy. Za taki stan rzeczy wini się zazwyczaj system szkolnictwa, który zbyt mały nacisk kładzie na dualne kształcenie, które łączy teorię z praktyką. Na szczęście, coraz więcej firm wychodzi  naprzeciw młodym angażując się w kształcenie studentów oraz uczniów szkół średnich i gimnazjalnych.


Współpraca z biznesem

Przykładem przedsiębiorstwa stosującego takie praktyki jest firma Ideo Sp. z o.o. – Staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu wielu uczelni, nie tylko rzeszowskich – mówi Marcin Wojtoń, dyrektor obsługi klienta Ideo Sp. z o. o. – Jest to ważne szczególnie dla osób poszukujących zatrudnia w branży IT i e-commerce, w których punktowane przez pracodawców są przede wszystkim umiejętności techniczne i marketingowe.


W ramach współpracy z sektorem edukacji, Ideo stara się wspierać różne inicjatywy podejmowane przez uczniów i studentów. – Do naszych flagowych projektów należy Konferencja IT Academic Day w WSIiZ – podkreśla Marcin Wojtoń. Kilka tygodni temu wraz z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Ideo uruchomiło także studia podyplomowe, zostając patronem kierunku. Firma postanowiła zaoferować trzem najlepszym absolwentom tego kierunku płatny staż. – W przyszłości planujemy podobne działania dla studentów I i II stopnia – zapewnia Wojciech Szymański, dyrektor marketingu internetowego w Ideo.

Współpraca nauki z biznesem daje obopólne korzyści. Uczelnie, które posiadają partnerów biznesowych, są atrakcyjniejsze w oczach kandydatów starających się o przyjęcie na studia. Ukończenie kierunku „szytego na miarę” daje absolwentowi większe szanse na znalezienie pracy, ponieważ podczas nauki zdobywa on szereg kompetencji zawodowych oraz interpersonalnych, tak cennych dla pracodawców.

Firma może dać studentowi coś, co bardzo trudno jest zagwarantować samej uczelni – przekazać praktyczną wiedzę w realnym otoczeniu, bez konieczności symulacji. Dodatkowo najzdolniejsi studenci mają szansę wykazać się i zagwarantować sobie pracę zanim jeszcze uzyskają dyplom. W obecnej sytuacji na rynku pracy jest to jedna z kluczowych korzyści płynących ze współpracy uczelni z biznsesem.



Publikacja:
Nowiny, nr 90(19 032)/12.05.2015

Promocja poradników


Może zainteresują Cię także

Serwisy i aplikacje mobilne dla sportowców

10 marca 2015
Interaktywnie.com, 10.03.2015. Autor: Marcin Kopyś.

Jak zoptymalizować sklep internetowy, by osiągać lepsze wyniki?

4 marca 2015
Dlahandlu.pl, 04.03.2015r. Autor: Magdalena Tobiasz.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas