Pobierz poradnikWiedza, która zwiększa sprzedaż - Twój przewodnik po skutecznym e-learningu

Platforma Low-code

„Digitalizuj procesy i skaluj swój biznes dzięki platformie low-code"

Sposobów na osiągniecie nietrwałej przewagi konkurencyjnej jest wiele.

W ferworze innowacyjnych pomysłów oraz idei budowania nowoczesnych przedsiębiorstw, te same organizacje zapominają o jednym – przewaga konkurencyjna to naturalna konsekwencja dojrzałości cyfrowej.

Warto, wobec tego, digitalizować własne procesy biznesowe oraz wdrażać rozwiązania cyfrowe po to, aby konsekwentnie skalować całą organizację – niezależnie od klimatu rynkowego, ale i stanowić inspirację dla partnerów biznesowych, aby czynili to samo.

Brzmi zachęcająco, ale jak tego dokonać? Mamy na to odpowiedź: platforma low-code.

Marcin Kandefer
Marcin Kandefer
Kierownik Projektów
Porozmawiajmy

Platforma low-code łączy biznes i technologię jak nigdy dotąd

Platforma low-code jak sama nazwa wskazuje wywodzi się od nowej technologii programowania – low-code. Stanowi ogromny przeskok technologiczny pod kątem budowy oprogramowania IT w porównaniu do tradycyjnego modelu kodowania, ale i prowadzenia projektów.

Ogromna zmiana dotyczy również sposobu podejścia do budowy danego rozwiązania. Podczas budowy procesu w platformie low-code, skupiamy się w pierwszej kolejności na zastosowaniu wiedzy biznesowej, natomiast kompetencje w zakresie programowania umożliwiają nam budowę, ale i modyfikację określonych przez nas procesów.

Właśnie to stanowi o idealnym połączeniu biznesu i nowoczesnych technologii.

Budowa rozwiązań w platformie low-code

Największą korzyścią technologii low-code dla biznesu jest szybka budowa wersji MVP dla dowolnego rozwiązania i przetestowanie go ad hoc. Co więcej, już na początkowym etapie realizacji danego projektu widoczna jest oszczędność czasu i funduszy przeznaczanych na rozwój danego rozwiązania.

Oznacza to, że możemy rozpocząć budowę skomplikowanego procesu (lub np. aplikacji, formularza, systemu) od pojedynczych kroków, automatyzacji powtarzalnych zadań w całym procesie, a następnie skalować go do jeszcze większego rozwiązania, i łączyć z pozostałymi systemami w firmowej architekturze IT.

Platforma low-code vs no-code

Ogromnym zainteresowaniem na rynku cieszą się zarówno platformy low-code jak i a no-code. Różnica w ich działaniu jest jednak ogromna pomimo tego, że w sieci znajdziemy publikacje, które twierdzą zupełnie odwrotnie. Szybko wyjaśniamy różnicę pomiędzy low-code, a no-code

W bardzo dużym uproszczeniu: jeśli projektujemy np. aplikację mobilną w systemie no-code, narzędziem naszej pracy jest interfejs graficzny, popularne drag and drop. Korzystamy z gotowych już elementów, komponentów czy funkcji, które znajdują się w panelu.

Możemy w prosty sposób, zaprojektować np. wygląd danego formularza czy workflow bazujący na automatyzacjach. Jako end-user nie mamy dostępu do kodu źródłowego, wobec czego zakres modyfikacji pewnych elementów, może stanowić ograniczenie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli nasze kompetencje biznesowe są na wysokim poziomie zaawansowania i kierujemy się logiką biznesu podczas wyboru oprogramowania.

Więcej o low- code, przeczytasz w naszym artykule. 
Low-code. Szybsze projektowanie i wdrażanie aplikacji i systemów IT.

Dodatkowo, często jest tak, że musimy skorzystać nawet z kilku takich rozwiązań, gdyż na późniejszym etapie okazuje się, że jednak czegoś brakuje.

W platformie low-code natomiast, w zależności od platformy – mamy to wszystko co powyżej, z jednym ALE – możemy dostosowywać według potrzeb biznesowych, ponieważ możliwości modyfikacji są znaczenie potężniejsze. Zwłaszcza, jeśli posiadamy chociażby podstawową umiejętność znajomości programowania – low-code to idealnie rozwiązanie gwarantujące nieograniczony potencjał biznesowy.

Budowa formularza w takim systemie to zaledwie kropla w morzu możliwości low-code. W platformie opartej na low-code, zbudujemy proces zawierający wspomniane formularze, zautomatyzowany workflow dla manualnych zadań, czy połączymy wiele baz danych. Innymi słowy, wszystko to scalimy w procesy, a następnie zbudujemy dopasowany do naszego biznesu system IT.

Platforma low-code, a możliwości integracji

Ze względu na różnorodność działań biznesowych, firmy korzystają z wielu narzędzi do obsługi danego obszaru działalności. Dlatego platforma low-code odpowiada również potrzebom integracji.

Umożliwia wykorzystanie kilku metod integracji, co zapewnia płynny workflow oraz przepływ informacji w wielu oddziałach firmy, ale i również poza nią.

W efekcie, rozwiązanie low-code daje ogromne możliwości zbudowania własnych procesów w organizacji ściśle zintegrowanych z innymi rozwiązaniami IT. Efektem tego jest zbudowanie elastycznego ekosystemu IT.

Platforma LOGITO low-code

Jednym z naszych produktów, jest m.in. platforma LOGITO low-code, którą można określić jako hybrydę no-code/low-code, ponieważ łączy ze sobą funkcjonalności tych dwóch technologii. Umożliwia bezpiecznie zarządzanie i optymalizację procesów.

Poniżej skrócona lista funkcjonalności LOGITO, które umożliwią skuteczne zarządzania logiką biznesową w Twojej organizacji.

  • Budowa procesów bazujących na BPMN oraz ich wizualizacji.
     
  • Swobodne wprowadzanie zmian bez obawy przed downtime i ingerencji w obecnie prowadzone działania.
     
  • Mechanizm wersjonowania wykorzystywany globalnie w platformie LOGITO.
     
  • Testowanie do kilku procesów na raz i otrzymywanie informacji zwrotnej od użytkowników procesów, aby móc dostosować do potrzeb organizacji czy procedur firmowych.
     
  • Możliwość wdrożenia równolegle od kilku procesów tygodniowo – w zależności od stopnia zaangażowania w cyfryzację w firmie.
     
  • Nieograniczona ilość procesów biznesowych do implementacji.
     
  • Elastyczność w zakresie integracji oraz wykorzystywanych w tym celu metod.

Napisz do nas. Przeanalizujemy potrzeby Twojego biznesu i podpowiemy jak platforma LOGITO Low - code może rozwinąć Twój biznes.

Z naszej platformy korzystają firmy o strukturze wielooddziałowej, dzięki czemu stale budują i optymalizują procesy biznesowe w swoich firmach. W ramach tych działań, zmniejszają również koszty, ale i czas wdrożenia – jeszcze bardziej skalując biznes.

Najważniejsze korzyści platformy low-code w biznesie

  • Szybkie tworzenie i wdrażanie nowych procesów biznesowych zarówno w firmie, jak i dla Klientów.
  • Łatwe dostosowywanie i skalowanie procesów w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby biznesowe.
  • Łatwiejsza integracja z różnymi bazami danych i systemami zewnętrznymi.
  • Automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych dla lepszej wydajności.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa danych i procesów.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×