Pobierz poradnikWiedza, która zwiększa sprzedaż - Twój przewodnik po skutecznym e-learningu

Technologia

"Tylko sprawdzone i wiarygodne rozwiązania."

Świadczenie usług hostingowych i administrowania serwerami nie może obyć się bez zastosowania nowoczesnych technologii i podążania za aktualnymi trendami. Warto korzystać z najbardziej atrakcyjnych, innowacyjnych rozwiązań, które z pewnością przyczynią się do rozwoju działalności biznesowej

Krzysztof Kawalec
Krzysztof Kawalec
Projektowanie systemów, Bezpieczeństwo IT
Porozmawiajmy

Chmura obliczeniowa

Podstawową zaletą wdrożenia takiego rozwiązania jest możliwość korzystania z przestrzeni serwerowej, udostępnionej przez dostawcę, bez konieczności używania własnych dysków. Ponadto, metoda ta niesie za sobą szereg pozytywnych aspektów:

  • redukcja kosztów – z racji tego, że wszystkie dane przechowywane są po prostu w „chmurze”, za pośrednictwem Internetu, przedsiębiorstwo ponosi koszty jedynie usługi. Bez konieczności inwestowania w serwerownie, zakup sprzętu, oprogramowania,
  • wydajność i szybkość – usługi w chmurze są przygotowane w taki sposób, że nawet udostępnianie dużych zasobów nie wymaga zbyt wiele czasu. Wpływa to znacznie na elastyczność przedsiębiorstw i płynność ich funkcjonowania,
  • bezpieczeństwo – kluczową kwestią jest zapewnienie ochrony danych i zabezpieczeń na najwyższym poziomie, poprzez stosowanie odpowiednich technologii i środków.

Jako dostawca usług chmury obliczeniowej naszym Klientom gwarantujemy:

  • skalowalność – z poziomu panelu administracyjnego na bieżąco można skalować zasoby, czyli modyfikować parametry np. poprzez dodawanie kolejnej przestrzeni dyskowej.
  • dostępność – w sytuacji, kiedy potrzebny jest kolejny serwer do dyspozycji Klienta, jego udostępnienie realizowane jest praktycznie od razu. Odbywa się to bowiem automatycznie po wybraniu konkretnego, nowego serwera z poziomu panelu administracyjnego,
  • elastyczność i stabilność – chmury obliczeniowe, które oferujemy, oparte są na systemie High Availability. Dzięki temu w przypadku ewentualnych awarii następuje automatyczne i szybkie przejęcie funkcji uszkodzonego serwera przez inny. Możliwe jest także dostosowywanie infrastruktury do zmieniającej się sytuacji, ze względu na analizę i rozliczanie w krótkich odstępach czasu,
  • backup - proces tworzenia kopii zapasowych jest prosty i nie wymaga posiadania dodatkowego miejsca na ich przechowywanie na dysku.

Wdrożenie usług chmury obliczeniowej może poprawić wydajność funkcjonowania przedsiębiorstwa, a przede wszystkim umożliwia oszczędność czasu i środków finansowych.

Load Balancing

Zachowanie równowagi pomiędzy poszczególnymi urządzeniami to tak zwany load balancing. Jest to popularnie stosowane rozwiązanie, które polega na optymalnym rozłożeniu obciążenia. Wówczas, kiedy następuje konieczność dołączenia dodatkowego serwera do funkcjonującej już struktury IT, nie zakłóca to ogólnej pracy. Najczęściej wykorzystuje się load balancing przy dużych stronach (portalach) WWW i aplikacjach webowych. Wiele różnych serwerów, określanych zazwyczaj klastrem lub farmą, gwarantuje obsługę pojedynczej usługi.

W ramach tej usługi nasi Klienci mogą liczyć na akcelerację, ponieważ jesteśmy w stanie zwiększać poziom wydajności serwerów Klientów oraz ich dostępności, bez konieczności inwestowania środków w nowy sprzęt. Priorytetem są także kwestie bezpieczeństwa - urządzenia balansujące oddane do użytku Klienta stanowią jednocześnie elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa w strukturze IT. Dzięki stosowaniu systemów monitorowania, szczegółowej analizie poddawane są wszystkie transakcje TCP i HTTP/HTTPS. Pozwala to na uzyskiwanie informacji odnośnie ewentualnego przeciążenia serwerów i podjęcia stosownych działań w celu ich optymalizacji.

Natomiast za pośrednictwem mechanizmów wysokiej dostępności, w sytuacji wystąpienia awarii konkretnego serwera, jej skutki nie są odczuwalne dla pozostałych użytkowników. W przypadku hostowania aplikacji, które generują znaczne obciążenie sprzętu, wykorzystujemy klastry informatyczne.

Rozwiązania, które proponujemy zapewniają sprawne i stabilne funkcjonowanie każdego serwisu, a także najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony danych.

Wysoka dostępność

Z punktu widzenia prowadzenia działalności biznesowej w sieci, istotną kwestią jest bezawaryjność, efektywność i stabilne funkcjonowanie serwisu. Aby zminimalizować ryzyko występowania awarii usług, czy generowania błędów, serwery, które oferujemy odznaczają się wyjątkowo wysoką dostępnością.

Elementem, dzięki któremu przedsiębiorstwa mogą liczyć na bezawaryjną prace serwisów, może być przykładowo klaster pracy awaryjnej. To mechanizm, działający na zasadzie wychwytywania i eliminacji punktów krytycznych.

Proponujemy także równoważenie obciążenia sieciowego, dzięki któremu możliwa jest optymalizacja używania zasobów i gwarancja ciągłej dostępności systemu. Dokonuje się tego poprzez dystrybucję żądań TCP/IP do wielu systemów.

Dodatkowym usprawnieniem, które możemy zaoferować jest tworzenie kopii bezpieczeństwa podczas normalnej, regularnej pracy systemu. Stwarza to dużo większe możliwości w zakresie odzyskiwania danych, w przypadku ich utracenia, czy nagłej awarii sprzętowej. Dbamy także o jak najlepszy poziom wskaźnika RTO (recovery time objective). Określa się nim czas, w jakim możliwe jest przywrócenie utraconych danych.

W swoich działaniach wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, dlatego też jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania cechujące się wysoką dostępnością, dostosowane do indywidualnych potrzeb. W jego skład może wchodzić przykładowo stworzenie klastra wysokiej dostępności lub zbudowanie całego systemu na wirtualizacji. Dzięki temu umożliwiamy przedsiębiorstwom minimalizację kosztów.

Zobacz również:

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas