-
Firma
-
e-Commerce
-
e-Commerce
- E-Commerce B2C
- Platformy B2B
- Narzędzia PIM
- Marketplace
-
Narzędzia wspierające e-Commerce
- Integracja z ERP
- Narzędzia PIM
- Marketplace
- System OMS
- Systemy CRM
- Silniki wyszukiwania produktów
- Platformy DAM
- Platforma WMS
- Usługi kurierskie
- Systemy płatności
- Zarządzanie cenami
- Silniki rekomendacji produktów
- Programy lojalnościowe
- Kampanie marketingowe
- Marketing Automation
- Social media
- Narzędzia Live Chat
- Web Push
- Systemy PLM
- Rozwiązania Enterprise
- Technologie
- Cross-border Solutions
- Top Developer e-Commerce
- Kompleksowa obsługa sklepów
- Wiedza eCommerce - publikacje
- Raport: Narzędzia i wtyczki eCommerce 2022
- Dlaczego my
-
e-Commerce
-
Konsulting
-
Konsulting
- Analiza danych i Business Intelligence
- Analiza przedwdrożeniowa
- Analiza rynku i konkurencji
- Aplikacje MVP / POC
- Badania użyteczności i testy A/B
- Makiety UX/UI
- Marketing Automation
- Optymalizacja wydajności
- Redesign
- Rozwiązania chmurowe
- Scoping Session
- Strategia rozwoju technologicznego
- Wsparcie techniczne SLA
-
Konsulting
-
Technologie Internetowe
-
Technologie Internetowe
- Dlaczego my
-
Technologie Internetowe
-
Rozwiązania IT
-
Rozwiązania IT
- Platforma Low-code
- Intranet i komunikacja wewnętrzna
- Wsparcie pracy zdalnej
- System workflow EOD
- Portal pracowniczy
- Obsługa reklamacji
- Obieg Faktur
- Elektroniczne paski płacowe
- System Helpdesk
- Zamówienia i zapotrzebowania
- e-PITy
- Outsourcing IT
- eBOK - obsługa Klienta online
- Urlopy i delegacje
- Systemy i aplikacje dedykowane
- Software House
- Stosowane technologie
- Top Custom Software Developer
- Poradnik - INTRANET: Skuteczna komunikacja wewnętrzna w organizacji rozproszonej
- Dlaczego my
-
Rozwiązania IT
- Realizacje
- Kariera
- Kontakt
W poprzednim wpisie przedstawiliśmy 14 narzędzi do analityki oraz SEO. Ale to nie koniec przydatnych dodatków do Twojego e-commerce. Poniżej prezentujemy narzędzia, które wykorzystywane są do budowania wizerunku firmy w internecie.
Jedno z najbardziej znanych narzędzi monitoringu internetu. Poprzez podanie określonych słów kluczowych monitoruje przepływ informacji w mediach społecznościowych, na forach i serwisach informacyjnych oraz w blogosferze. Umożliwia przeanalizowanie działań konkurencji, ale także opinii o marce w internecie. Pozwala na monitoring wizerunku i zlokalizowanie klientów w sieci.
Jedno z prostszych narzędzi do monitorowania informacji, które pojawiają się w internecie na temat danej marki, osoby, pojęcia, zjawiska itp. Wystarczy podać w systemie interesujące frazy oraz swojego maila. Gdy tylko w Google pojawią się nowe podstrony z danym słowem, automatycznie wysyłane jest powiadomienie. Prostota w obsłudze niestety nie idzie w parze z wygodą – może być nieco uciążliwy przy monitoringu na większą skalę.
To aplikacja, która świetnie nadaje się do wsparcia pracy marketingowców i osób odpowiedzialnych za analizę aktywności sieciowej. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik polskiego SEMSTORMA - jednak kierowany jest jedynie na rynki anglojęzyczne. Dostarcza informacji o ruchu na dowolnie wybranych stronach internetowych. Możliwe jest porównanie analizowanej strony z konkurencją, przeanalizowane najczęściej wyświetlanych reklam w wyszukiwarkach oraz słów kluczowych z których pozyskiwany jest ruch z wyszukiwarek.
W swoim działaniu przypomina BRAND24. Po wskazaniu określonych słów kluczowych dostarcza informacji o tym jak często, gdzie i jak internauci wypowiadają się na temat marki – zarówno analizowanej jak i konkurencyjnych. Pozwala lepiej zarządzać relacjami z odbiorcami, a wszystkie informacje podane są w klarowny sposób np. dane dot. użytkowników, alerty, zestawienia i rankingi.
Udostępnia informacje o tym, jakie strategie reklamowe wykorzystują konkurenci. Co jest szczególnie ważne, korzystanie z narzędzia daje także informacje o budżetach. Ponadto jest niezwykle przydatne w analizie reklam oraz popularnych słów kluczowych wykorzystywanych przez konkurencję - zarówno z wyszukiwarki Google jak i Bing. Możliwe jest porównanie własnej strony ze stroną konkurencyjną.
Narzędzie bazuje na social media i umożliwia zbieranie danych dotyczących dowolnej marki. Dostarcza informacji odnośnie innych marek w tym obszarze m.in. jakie działania prowadzi konkurencja. Możliwe jest obserwowanie ich strategii oraz efektów działań. Analizie poddawana jest skuteczność komunikatów, ich odbiorcy oraz porównanie analizowanej marki z konkurencją.
Pokazuje szereg informacji związanych z wybraną stroną - ilość odwiedzin na danej witrynie, ile podstron przeglądanych przez użytkownika w ramach jednej wizyty, skąd użytkownicy trafili na daną stronę i gdzie kierują się w dalszej kolejność itp. Prezentowane dane są szacunkowe, ale dają dość dobry obraz konkurencji. Narzędzie dostępne jest w dwóch wersjach – darmowej i płatnej. W tej pierwszej widoczna jest jedynie część danych, głównie ruch na danej witrynie internetowej. W wersji płatnej możliwy jest podgląd danych związanych z działaniami promocyjnymi – np. wyświetlane reklamy w wynikach wyszukiwania i sieci displayowej, konkurencja czy struktura grupy docelowej.
Podsumowanie
Zarówno analiza działań, jak i monitoring wizerunku e-commerce w sieci to ważny element każdej strategii marketingowej. Z szerokiej palety narzędzi i możliwości jakie zostały zaprezentowane na naszym blogu, każdy marketingowiec wybierze coś dla siebie.